Logo AS Parking - Parkovací systémy, vstupenkové systémy

Poptávka / Zpráva

Silniční zábrany proti vjezdu a silniční bariéry

Bezpečnostní zábrany a silniční zábrany jsou účinnou metodou bariér proti vjezdu nežádoucích vozidel a řízený přístup na soukromou komunikaci, do firemního areálu nebo na veřejný pozemek.

V našem sortimentu najdete silniční zábrany vjezdu různých typů, které se liší zejména technickou specifikací, a tím pádem i místem vhodného použití. K dispozici máme:

 • kompletně zapuštěné zábrany proti vjezdu do nejstřeženějších objektů, které vydrží nadprůměrné silné nárazy,
 • ale také silniční bariéry preventivnějšího charakteru, které kromě ochrany fungují i jako zpomalovač rychlosti.

Výsuvné dopravní zábrany a silniční bariéry od AS Parking jsou vyhlášeny svou prvotřídní kvalitou – odolávají vysokému zatížení, frekventovanému provozu i nestandardním klimatickým podmínkám. Navíc jakožto výrobci vám dokážeme dodat řešení na míru přesně vašim potřebám. Proto nás neváhejte kontaktovat, jestliže máte zájem o konzultaci k výběru nejvhodnější silniční bariéry pro vaši příjezdovou komunikaci nebo areál.

Bezpečnostní silniční zábrana RB 357 CITY-LIGHT
Bezpečnostní silniční zábrana RB 357 CITY-LIGHT

Bezpečnostní silniční zábrana RB 357 CITY-LIGHT

Silniční zábrana RB357 City-Light Blocker spolehlivě ochrání objekt před jakýmkoliv neautorizovaným vjezdem. Snadno ji lze zapustit do vozovky, ale zábranu proti vjezdu je možné instalovat i na povrch vozovky, kde může kromě zabezpečení areálu fungovat jako efektivní zpomalovač rychlosti. Řízení zábrany zajišťuje rozsáhlé příslušenství pro ovládání.

Ke stažení k produktu Bezpečnostní silniční zábrana RB 357 CITY-LIGHT

Nezávazná poptávka či dotaz na Bezpečnostní silniční zábrana RB 357 CITY-LIGHT
Bezpečností silniční zábrana RB312, RB313, RB314 (M30)
Bezpečností silniční zábrana RB312, RB313, RB314 (M30)

Bezpečností silniční zábrana RB312, RB313, RB314 (M30)

Silniční zábrany typu RB312, RB313, RB314 (M30) jsou připraveny k maximálnímu zabezpečení vysoce chráněných objektů a míst s vysokým počtem pohybujících se osob. Tyto bezpečnostní zábrany vydrží náraz v síle až 656 tisíc joulů a při nozouvém režimu se mohou zvednout už do 1,5 vteřiny. Spolehlivě je lze ovládat přes dálková ovládání.

Ke stažení k produktu Bezpečností silniční zábrana RB312, RB313, RB314 (M30)

Nezávazná poptávka či dotaz na Bezpečností silniční zábrana RB312, RB313, RB314 (M30)
Bezpečnostní silniční zábrana RB322, RB323, RB324 (M40)
Bezpečnostní silniční zábrana RB322, RB323, RB324 (M40)

Bezpečnostní silniční zábrana RB322, RB323, RB324 (M40)

Silniční zábrany RB322, RB323, RB324 (M40) jsou k určeny k ochraně objektů s nejvyšším stupněm zabezpečení (vládní instituce, letiště nebo banky), ale také míst s vysokým počtem pohybujících se lidí (náměstí). Silniční bariéry vydrží náraz v síle až 1 100 000 joulů a je možné je zvednout za pouhou 1,5 vteřinu. Bezpečně je možné je napojit na jakýkoliv přístupový systém, zpravidla dálkové ovládání.

Ke stažení k produktu Bezpečnostní silniční zábrana RB322, RB323, RB324 (M40)

Nezávazná poptávka či dotaz na Bezpečnostní silniční zábrana RB322, RB323, RB324 (M40)
Bezpečnostní silniční zábrana RB332, RB333, RB334 (M50)
Bezpečnostní silniční zábrana RB332, RB333, RB334 (M50)

Bezpečnostní silniční zábrana RB332, RB333, RB334 (M50)

Silniční zábrany RB332, RB333, RB334 (M50) slouží k maximální ochraně areálů a objektů s vysokým stupněm zabezpečení. Tato řada zábran proti vjezdu se mezi našimi bariérami vyznačuje nejvyšší odolností vůči nárazům (vydrží náraz v síle až 1 680 000 joulů), zároveň je však stále stejně rychlá s dobou zvednutí pouze 1,5 vteřiny. Lze ji jednoduše napojit na libovolný systém vzdálené kontroly.

Ke stažení k produktu Bezpečnostní silniční zábrana RB332, RB333, RB334 (M50)

Nezávazná poptávka či dotaz na Bezpečnostní silniční zábrana RB332, RB333, RB334 (M50)

Silniční zábrany a bariéry proti vjezdu pro maximální bezpečí

Nic nedokáže zabezpečit vjezd do objektů, areálů, parkovišť a veřejných prostranství tak dobře jako silniční zábrany. Obzlášť taková zařízení, ať už se jedná o mohutnou silniční bariéru, středně velkou automatickou zábranu s výsuvným mechanismem nebo jednoduchou a menší zábranu vjezdu třeba ve formě sloupky, by rozhodně neměla chybět v místech, kde se buď pohybuje velké množství osob nebo kde je třeba dbát na zvýšenou bezpečnost.

Vhodným řešením jsou tak zábrany proti vjezdu z nabídky AS Parking. Ty vyrábíme v několika různých konfiguracích, dokážou se aktivovat již za 3,5 sekundy, přičemž je lze ovládat na dálku až 100 metrů, dokážou odolat nárazu přes 1,6 milionu joulů a s přehledem vydrží místní středoevropské klimatické podmínky.

Silniční bariéry a jejich parametry

Vyberte si u nás z různých typů silničních bariéry, které spolehlivě ochrání vaše objekty před vjezdem neoprávněných vozidel. Při výběru zábran proti vjezdu se zaměřte na několik důležitých parametrů:

 • Celkový rozměr silniční zábrany: Rozměry silničních bariér, ať už do šířky nebo do výšky, se odvíjejí od objektu, na který chcete bariéru umístit, a také od záměru použití.
 • Maximální výška zábrany proti vjezdu: Některá vozidla s obzvlášť vysokým podvozkem dokážou překonat některé nižší silniční bariéry. Pokud se chcete ochránit před nečekaným průjezdem jakýchkoliv automobilů, volte spíše vyšší a rozměrnější zábrany proti vjezdu.
 • Doba zvednutí a spuštění silniční bariéry: Jestliže musíte téměř okamžitě reagovat a zamezit v průjezdu nepovoleným autům do objektu, každá půlvteřina i sekunda se počítá. Vybírejte proto z těch zábran vjezdu, které se zvedají nejrychleji. V opačných případech můžete z těchto nároků slevit.
 • Odolnost zábrany vůči nárazu: Některé naše silniční zábrany vydrží náraz do zhruba 650 tisíc joulů, ty silnější odolají až trojnásobně silnějšímu nárazu. Vyberte vždy vhodnou bariéru s ohledem k vašemu konkrétnímu použití, nebo nás kontaktujte a poraďte se s námi.
 • Zatížení na nápravu: Veškeré zábrany proti vjezdu od AS Parking vydrží vjezd vozidel se zatížením na nápravu do 15 tun.
 • Provozní teplota: Všechny naše silniční zábrany blokující vjezd neoprávněným vozidlům spolehlivě pracují v rozmezí -40 až +60 °C, což jsou teploty plně vyhovující a dostačující na běžné podmínky v České republice a v celé střední Evropě.
 • Způsob napájení automatické zábrany: Standardně dodáváme silniční zábrany s třífázovým napájením o 400 voltech, nebo jednofázovým o 230 voltech. Vždy závisí na konkrétním modelu.

U každé zábrany proti vjezdu najdete tzv. datasheet, kde se dozvíte podrobné informace nejen o technických specifikacích, ale i o vhodných místech pro instalaci nebo testování a certifikaci.

Zajímá vás ještě více informací? Zeptejte se na vše, co vás ohledně silničních bariér a zábran proti vjezdu zajímá. Stačí vyplnit kontaktní formulář, zavolat nám na +420 515 536 385 nebo napsat e-mail na asparking@asparking.cz.

Kde využít silniční bariéry a zábrany proti vjezdu

Bezpečností zábrany proti vjezdu najdou uplatnění ve vysoce střežených objektech s maximální ochranou, typicky to jsou:

 • vládní instituce
 • vojenské základny
 • banky
 • letiště

Silniční bariéry a silniční zábrany vjezdu je vhodné využít v místech, kde se pohybuje velká spousta lidí a vnik neoprávněného auta by vedl k hromadné tragédii, např.:

 • hotely
 • sportovní objekty
 • rekreační objekty
 • městské zóny

V neposlední řadě mohou zábrany proti vjezdu skvěle fungovat mimo veřejnou infrastrukturu nebo v některých případech suplovat roli parkovacího sloupku, příkladem:

 • soukromá parkovací místa
 • soukromé objekty
 • parkovací plochy

Výhody silničních zábran a bariér

Mezi hlavní výhody zábran a bariér patří snadná instalace. Silniční zábrana či bariéra se zabuduje přímo na povrch vozovky nebo pomocí zapuštění do vozovky. Instalace je jednoduchá, účinná a rychlá. Některé bezpečnostní bariéry umožňují dvě polohy:

 • zvednutá poloha zabraňuje vjezdu vozidel,
 • zasunutá poloha slouží jako zpomalovací pruh.

Mezi další výhody silničních zábran proti vjezdu řadíme možnost spravovat polohu na vzdálenost až 100 metrů, což výrazně zjednoduše manipulaci s bariérou.

Nakonec se zábrany vjezdu vyznačují dlouhodobou životností, takže své investici rozhodně nebudete litovat.

Chci silniční zábranu od AS Parking na míru

Jsme rádi, že jste se rozhodli právě pro naši zábranu vjezdu. Navrhneme a zrealizujeme bezpečné řešení v podobě silniční zábrany nebo silniční bariéry přesně podle vašich představ a požadavků. Po instalaci vám budeme dále k dispozici v podobě technické podpory a samozřejmě se postaráme i o servis našich produktů. 

Vyplňte nezávaznou poptávku u konkrétních produktů nebo nám zašlete zprávu přes formulář. Kontaktovat nás můžete také telefonicky na čísle +420 515 536 385.

Nemáte to daleko do Brna? Domluvte si s námi osobní schůzku v naší centrále v Modřicích. Představíme vám silniční zábrany a další možnosti kontroly vjezdu vozidel nebo průchodu osob. Budeme se těšit na vaši návštěvu.

Proč zábrany na silnici od nás?

 1. Rychlost instalace silničních zábran: Zakázky realizujeme v co nejkratším termínu. Toho se snažíme mimo jiné docílit dostatečnými skladovými zásobami nejpoužívanějších komponentů a také vlastní kapacitou výroby.
 2. Cenová výhodnost: S ohledem na naši odbornost, kvalitu výroby a precizní provedení si troufáme tvrdit, že naše ceny silničních barier jsou oproti konkurenci výhodnější.
 3. Odbornost a poradenství: Slepě vám neprodáme cokoliv, naopak se snažíme vysondovat veškeré vaše záměry spojené s parkovacími a přístupovými systémy. Dle toho vám vždy nezávisle poradíme nejvhodnější řešení pro výsuvné silniční bariéry s poměrem cena/výkon.
 4. Zkušenost: již od 80. let minulého století pečujeme o bezstarostnost našich klientů. Aplikujeme stále nové technologie, jež následně zapracováváme nejen do našich zábran proti vjezdu, ale celkově do všech našich výrobků. Ty poté klientům pomáhají zjednodušit a zefektivnit ochranu a přístup jejich komunikací a parkovišť.

Pokud se chcete osobně poradit ohledně výběru nejvhodnějších výsuvných zábran pro silnice a parkovacích technologií, prohlédnout si novinky a vyzkoušet konkrétní silniční bariéry, navštivte nás v naší centrále. Rádi se vám budeme věnovat.

Nevíte si rady s výběrem? Neváhejte nás kontaktovat, rádi vám poradíme.