Logo AS Parking - Parkovací systémy, vstupenkové systémy

Poptávka / Zpráva

Parkovací sloup s výsuvným mechanismem před úřadem

Zabránění vjezdu neoprávněných vozidel a bezpečnost před úřadem Svitávky zajišťuje sklopný parkovací sloupek AS Parking, doplněný o řídící jednotku.

Ačkoliv na první pohled se může zdát, že realizace parkovacího sloupu nevyžaduje tolik úsilí jako třeba parkovacích systémů, závisí vždy na konkrétní realizaci. V případě příjezdové cesty k úřadu městyse Svitávky bylo potřeba složitějšího řešení s elektrickou parkovací zábranou v podobě výsuvného sloupku, dále dvou menších statických sloupů, dvou párů vysílač-přijímač s fotočlánky a především řídící jednotkou, která je mozkem celého systému.

Sklopný sloupek se zasune do země poté, co řídící jednotka (černá skřín stojící opodál) přijme signál. Ten zpravidla může být dvojího typu:

  • buď pochází z tradičního dálkového ovládání napojeného na řídící jednotku, takže ke snížení zábrany stačí zaměstnancům zmáčknout tlačítko na ovladači,
  • nebo je přijímán automaticky pomocí přístupového systému s GSM modulem, kdy zpravidla není potřeba nějaké akce od zaměstnanců.

V obou případech je reakce téměř okamžitá a uživatele parkovacího sloupku v podstatě jinak nezpožďuje. Navíc zajišťuje takové zařízení zvýšenou bezpečnost a kontrolu před neoprávněnými vjezdy (ještě výraznější než například závora) a narozdíl od vjezdové závory nijak nepřekáží chodcům nebo cyklistům.

Dvojce vysílačů-přijímačů fungují ke zjišťování přítomnosti vozidla – neustále vysílají paprsek, jehož nepřerušení znamená absenci překážky a přerušení naopak překážku. Tím se zabraňuje k náhodnému a nechtěnému vysunutí parkovacího sloupku v případě přejezdu, nebo k opětovnému vyusnutí po odjezdu vozidla.

Vjezd k úřadu byl z obou stran doplněn o další dva menší, statické sloupy ke zúžení příjezdové komunikace.

Konfigurace

  • 1x parkovací sloupek s automatickým výsuvným mechanismem
  • 1x řídící jednotka
  • 2x statické sloupy
  • 2x dvojce vysílač-přijímač pro fotočlánky

Produkty použité pro tuto realizaci

Další

Pro:Obecní úřad Svitávka
Rok realizace:2022
Město:Svitávka
Kraj:Jihomoravský kraj
Kategorie:Výsuvné sloupy, Přístupové systémy GSM
Produkty:Automatický výsuvný sloup, GSM Moduly
Výsuvný parkovací sloup  AS Parking
Detailní pohled na samostatný parkovací sloupek s automatickým výsuvným mechanismem od AS Parking
Vjezd k úřadu městysu Svitávka s parkovacím sloupkem
Elektrický sloupek, často využívaný u parkovacích míst, je zde doplněn o řídící jednotku, vysílače-přijímače snímající přítomnost vozidla a statické sloupy
Parkovací sloupky od AS Parking zajišťují maximální bezpečnost
Parkovací zábrany ve formě výsuvného sloupku jsou skvělým řešením ke zvýšení bezpečnosti na místech s nadměrným pohybem osob

Místo realizace