Logo AS Parking - Parkovací systémy, vstupenkové systémy

Vjezdové a výjezdové parkovací terminály

Terminály jsou určeny pro samoobslužný vjezd a výjezd vozidel na parkoviště. Vjezdové a výjezdové terminály jsou skvělým řešením pro parkoviště obchodních domů, hotelů, nemocnic nebo areálů firem. Najdou uplatnění téměř všude. Řidiči si po vjezdu na parkoviště vytiskne z terminálu lístek, zaplatí například v automatické pokladně a po otevření může pokračovat v jízdě. Výhodou terminálu je komplexní a snadné sledování kapacit a vytížení parkoviště a případná evidence vozidel. Terminály nepotřebují žádnou obsluhu.

 

Vjezdový terminál / Výjezdový terminál

Vjezdový terminál / Výjezdový terminál
Vjezdový terminál / Výjezdový terminál
 • Moderní design a přehledné uspořádání
 • Komplet nerezové provedení s následným lakováním (základní barva RAL1028 v kombinaci s RAL7024, jiné odstíny na přání)
 • Jsou podporována všecha média:
  • Tuhé karty s čárovým nebo QR kódem pro následné automatické čtení na pokladně a pohlcení na výjezdu
  • Lístky s čárovým nebo QR kódem pro ruční čtení
  • Karty s magnetickým pruhem
  • Bezkontaktní plastové karty s možností recyklace
 • Plnobarevný monitor nebo dvouřádkový display
 • Možnosti doplnění o další zařízení
 • čtečky abonentních karet a čtečky přístupových systémů
 • Spolehlivé a kvalitní komponenty jako jsou tiskárny, vydavače karet, scannery, motorové čtecí a pohlcovací jednotky a řídící jednotky s komunikací LAN.
 • Modulární konfigurace
 • Kapacita vjezdového stojanu až 10000 karet.

 

 

Ke stažení k produktu Vjezdový terminál / Výjezdový terminál

Další obrázky

Videa

Nezávazná poptávka či dotaz na Vjezdový terminál / Výjezdový terminál

Často se nás ptáte

 

Co je to automatický parkovací systém od AS Parking?

Samoobslužný parkovací systém je soustava několika automatických a parkovacích zařízení – zpravidla dvou závor, dvou terminálů a pokladny – zpravidla umisťovaných na parkoviště, jejichž účelem a cílem je automatická a člověkem neřízená kontrola parkoviště nebo jiného střeženého objektu.

Parkovací systém je plně autonomní jednotkou, která obslouží zákazníky v průběhu návštěvy parkoviště od začátku až do samotného konce. Závora se po vyjmutí lístku otevře a umožní průjezd. Parkovné uhradí zákazník u parkovací pokladny buď hotovostí nebo platební kartou. Po vložení lístku u výjezdové terminálu se závora automaticky otevře a umožní odjezd z parkoviště.

Mezi jeho hlavní výhody patří rychlost a pohodlí při odbavování lidíjednoduchost placení a téměř nulová potřeba dalších lidí, kteří by se o chod parkoviště museli starat (mimo občasný servis a údržbu), typicky třeba člověka sedícího na vrátnici.

 

Z čeho se parkovací systém skládá?

Nejběžnější automatický parkovací systém se skládá z dvou automatických závor (na vjezd a výjezd), dvou terminálů (na vjezd a výjezd) a automatické pokladny.

Vedle těchto základních komponentů instalujeme klientům velmi často také:

 

Kde se nejčastěji využívají parkovací systémy?

Prakticky všude v objektech a areálech, kde je potřeba kontrolovat vjezd, přítomnost a výjezd vozidel, přičemž provozování vrátnice bylo neefektivním, nákladným a nevhodným řešením. Nejčastěji se s parkovacími systémy setkáte:

 • na parkovištích rozlehlých nákupních center a obchodních domů;
 • na soukromých i veřejných parkovištích poblíž městských center;
 • parkovacích domech;
 • sportovních stadionů či kulturních center;
 • nemocnic a dalších zdravotnických zařízení;
 • poblíž hotelů a ubytoven.
 

Jaká je cena automatického parkovacího systému?

Cena automatického parkovacího systému se odvíjí od navolené konfigurace a je vždy ušita na míru konkrétnímu klientovi a jeho požadavkům.

Základní a jednoduchý parkovací systém, jehož součástí budou dvě standardní závory, vjezdový a výjezdový terminál a obsluhovaná pokladna, vždy bude výrazně levnější. Cena komplexnějšího parkovacího systému doplněného o další vjezdovou závoru, dvě automatické pokladny, zařízení na čtení SPZ a případně také navigační systém na parkoviště se bude pohybovat mnohem výš.

 

Co je dobré si promyslet před instalací parkovacího systému?

 1. Mám možnost umístit dvě samostatné závory pro vjezd a výjezd, nebo nemám dostatek prostoru a tudíž je nutné využít jednu automatickou závoru s obousměrným provozem?
 2. Bude parkoviště sloužit pouze jednorázově platícím (veřejná parkoviště se zpoplatněným parkováním), abonentům (parkoviště pro předplatitele parkovacích míst obytných domů), nebo kombinaci obojího (typicky parkovací domy s parkováním pro veřejnost a možností předplacení pro firmy)?
 3. Chcete zpoplatnit parkoviště jednorázově za vjezd, nebo na základě doby strávené na parkovišti?
 4. Jestliže máte v plánu parkovné zpoplatnit jednorázovou platbou, bude zákazník platit při vjezdu nebo při výjezdu?
 5. Přáli byste si řešit platbu parkovného jen v hotovosti (mincemi a bankovkami), nebo nabídnete i bezhotovostní způsob platby za parkování (pomocí bankovní karty nebo aplikací v telefonu)?
 6. Stavební úpravy na parkovišti mají být pouze dočasné, nebo trvalého charakteru? Parkovací systém a jeho jednotlivé komponenty umíme umístit na jednoduše přemístitelné ocelové ostrůvky, ale dokážeme zajistit i běžné stavební práce pro dlouhodobé využití na jednom místě.
 

Potřebuji na své parkoviště jednu, nebo dvě závory?

Záleží vždy na konkrétním parkovišti a na vašich požadavcích. Při návrhu automatického parkovacího systému a počtu závor je třeba přihlédnout k dispozicím parkoviště, k jeho rozměrům, možnostem (např. kam je možné umístit vjezd a výjezd), ale také ke způsobu placení, četnosti provozu či absolutní vytíženosti.

Rádi vám navrhneme individuální řešení přímo pro vaše parkoviště, kde všechny tyto faktory zohledníme. Doporučíme vám funkční kombinaci závor včetně vjezdového, resp. výjezdového terminálu a podle požadovaného způsobu placení také typ platebního automatu nebo plně automatickou pokladnu.

 

Na co mít v parkovacím systému rozpoznávač registračních značek?

Zařízení na rozpoznávání SPZ jsou v každém případě velmi dobrým pomocníkem pro parkoviště se samoobslužným parkovacím systémem hned z několika důvodů:

 • zaručují maximální bezpečnost a kontrolu parkoviště (jelikož zařízení váže parkovné ke konkrétní registrační značce, omezuje podvody např. s opakovanými výjezdy bez placení);
 • zajišťují pohodlnější a plynulejší pohyb po parkovišti pro zákazníky (v případě odjezdu do vymezeného doby nemusí zákazník platit u pokladny, ale stačí mu přijet k výjezdu a zařízení samo načte a zkontroluje SPZ společně s parkovacím poplatkem);
 • v ojedinělých případě lze záznamy o registračních značkách využít ke zpětnému dohledávání a kontrole (typicky při krádežích vozidel).

Proč vjezdové a výjezdové terminály od AS Parking?

 1. Používáme spolehlivé a odolné materiály a komponenty.
 2. Máme dlouholeté zkušenosti a terminály dodáváme do špičkových hotelů, nemocnic či parkovacích domů nejen v České republice, ale i v zahraničí.
 3. Vjezdové i výjezdové terminály namontujeme. Zajišťujeme také servis.
 4. Máme individuální přístup k zákazníkům.

V naší nabídce najdete také automatické pokladny, parkovací závory nebo systém pro rozpoznávání registračních značek.

Vybrané reference

Poptávka / Zpráva