Logo AS Parking - Parkovací systémy, vstupenkové systémy

Rozpoznávání registračních značek

Kamerové systémy umožňují rozpoznání registračních značek vozidel při vjezdu i výjezdu vozidel. Díky těmto systému zvýšíte ochranu a kontrolu celého areálu. Oceníte je na veřejných a soukromých místech jako jsou obchodní domy, hotely, veřejné parkovací plochy, nemocnice nebo soukromé parkovací plochy u firem. Pomocí systému můžete zaznamenávat projízdějící vozidla za různých světelných podmínek a můžete si nastavit funkce dle libovolných požadavků. 

ANPR rozpoznávač registračních značek

ANPR rozpoznávač registračních značek
ANPR rozpoznávač registračních značek

Systém čtení SPZ pomocí kamer tvoří v současné době základní část parkovacích systémů.

Je možné zajistit funkce:

 • otevírání závory na vjezdu a výjezdu pouze po rozpoznání SPZ vozidla 
 • aktivovat podmínku použití abonentní karty pouze pro určité vozidlo (svázání abonentní karty s SPZ) 
 • zaznamenat SPZ pro přijíždějící a odjíždějící jednorázově parkující 
 • při ručním ovládání závor evidovat SPZ projíždějícího vozidla 
 • provádět pouze tiché monitorování SPZ vozidel 
 • pro všechny události současně s SPZ vozidla zaznamenávat také snímek/foto 

Používané kamery snímají správně za různých světelných podmínek (den, noc, protislunce, protisvětlo) reflexní i starší nereflexní SPZ.

Další obrázky

Nezávazná poptávka či dotaz na ANPR rozpoznávač registračních značek

Často se nás ptáte

 

Co je to automatický parkovací systém od AS Parking?

Samoobslužný parkovací systém je soustava několika automatických a parkovacích zařízení – zpravidla dvou závor, dvou terminálů a pokladny – zpravidla umisťovaných na parkoviště, jejichž účelem a cílem je automatická a člověkem neřízená kontrola parkoviště nebo jiného střeženého objektu.

Parkovací systém je plně autonomní jednotkou, která obslouží zákazníky v průběhu návštěvy parkoviště od začátku až do samotného konce. Závora se po vyjmutí lístku otevře a umožní průjezd. Parkovné uhradí zákazník u parkovací pokladny buď hotovostí nebo platební kartou. Po vložení lístku u výjezdové terminálu se závora automaticky otevře a umožní odjezd z parkoviště.

Mezi jeho hlavní výhody patří rychlost a pohodlí při odbavování lidíjednoduchost placení a téměř nulová potřeba dalších lidí, kteří by se o chod parkoviště museli starat (mimo občasný servis a údržbu), typicky třeba člověka sedícího na vrátnici.

 

Z čeho se parkovací systém skládá?

Nejběžnější automatický parkovací systém se skládá z dvou automatických závor (na vjezd a výjezd), dvou terminálů (na vjezd a výjezd) a automatické pokladny.

Vedle těchto základních komponentů instalujeme klientům velmi často také:

 

Kde se nejčastěji využívají parkovací systémy?

Prakticky všude v objektech a areálech, kde je potřeba kontrolovat vjezd, přítomnost a výjezd vozidel, přičemž provozování vrátnice bylo neefektivním, nákladným a nevhodným řešením. Nejčastěji se s parkovacími systémy setkáte:

 • na parkovištích rozlehlých nákupních center a obchodních domů;
 • na soukromých i veřejných parkovištích poblíž městských center;
 • parkovacích domech;
 • sportovních stadionů či kulturních center;
 • nemocnic a dalších zdravotnických zařízení;
 • poblíž hotelů a ubytoven.
 

Jaká je cena automatického parkovacího systému?

Cena automatického parkovacího systému se odvíjí od navolené konfigurace a je vždy ušita na míru konkrétnímu klientovi a jeho požadavkům.

Základní a jednoduchý parkovací systém, jehož součástí budou dvě standardní závory, vjezdový a výjezdový terminál a obsluhovaná pokladna, vždy bude výrazně levnější. Cena komplexnějšího parkovacího systému doplněného o další vjezdovou závoru, dvě automatické pokladny, zařízení na čtení SPZ a případně také navigační systém na parkoviště se bude pohybovat mnohem výš.

 

Co je dobré si promyslet před instalací parkovacího systému?

 1. Mám možnost umístit dvě samostatné závory pro vjezd a výjezd, nebo nemám dostatek prostoru a tudíž je nutné využít jednu automatickou závoru s obousměrným provozem?
 2. Bude parkoviště sloužit pouze jednorázově platícím (veřejná parkoviště se zpoplatněným parkováním), abonentům (parkoviště pro předplatitele parkovacích míst obytných domů), nebo kombinaci obojího (typicky parkovací domy s parkováním pro veřejnost a možností předplacení pro firmy)?
 3. Chcete zpoplatnit parkoviště jednorázově za vjezd, nebo na základě doby strávené na parkovišti?
 4. Jestliže máte v plánu parkovné zpoplatnit jednorázovou platbou, bude zákazník platit při vjezdu nebo při výjezdu?
 5. Přáli byste si řešit platbu parkovného jen v hotovosti (mincemi a bankovkami), nebo nabídnete i bezhotovostní způsob platby za parkování (pomocí bankovní karty nebo aplikací v telefonu)?
 6. Stavební úpravy na parkovišti mají být pouze dočasné, nebo trvalého charakteru? Parkovací systém a jeho jednotlivé komponenty umíme umístit na jednoduše přemístitelné ocelové ostrůvky, ale dokážeme zajistit i běžné stavební práce pro dlouhodobé využití na jednom místě.
 

Potřebuji na své parkoviště jednu, nebo dvě závory?

Záleží vždy na konkrétním parkovišti a na vašich požadavcích. Při návrhu automatického parkovacího systému a počtu závor je třeba přihlédnout k dispozicím parkoviště, k jeho rozměrům, možnostem (např. kam je možné umístit vjezd a výjezd), ale také ke způsobu placení, četnosti provozu či absolutní vytíženosti.

Rádi vám navrhneme individuální řešení přímo pro vaše parkoviště, kde všechny tyto faktory zohledníme. Doporučíme vám funkční kombinaci závor včetně vjezdového, resp. výjezdového terminálu a podle požadovaného způsobu placení také typ platebního automatu nebo plně automatickou pokladnu.

 

Na co mít v parkovacím systému rozpoznávač registračních značek?

Zařízení na rozpoznávání SPZ jsou v každém případě velmi dobrým pomocníkem pro parkoviště se samoobslužným parkovacím systémem hned z několika důvodů:

 • zaručují maximální bezpečnost a kontrolu parkoviště (jelikož zařízení váže parkovné ke konkrétní registrační značce, omezuje podvody např. s opakovanými výjezdy bez placení);
 • zajišťují pohodlnější a plynulejší pohyb po parkovišti pro zákazníky (v případě odjezdu do vymezeného doby nemusí zákazník platit u pokladny, ale stačí mu přijet k výjezdu a zařízení samo načte a zkontroluje SPZ společně s parkovacím poplatkem);
 • v ojedinělých případě lze záznamy o registračních značkách využít ke zpětnému dohledávání a kontrole (typicky při krádežích vozidel).

Proč je výhodné kombinovat parkovací systém s rozpoznáváním registračních značek?

 1. Rozpoznávání registračních značek zaručuje dokonalou kontrolu a bezpečnost

  Ať už kontrolu SPZ využijete na soukromém pozemku nebo veřejném prostranství, budete mít dokonalou kontrolu nad projíždějícími vozy. Vedle kontroly SPZ dokáže náš rozpoznávač registračních značek pořizovat také fotografie a fungovat i za ztížených světelných podmínek. 

 2. Kontrola SPZ zajišťuje rychlejší a pohodlnější odbavení projíždějících vozidel

  Požadavky na rychlost jsou u přístupových systémů těmi nejčastějšími. Se systémem pro rozpoznávání SPZ už nehrozí žádné zdržování s parkovacími lístky. Řidič s uhrazeným parkovným může díky rozpoznávání registračních značek bez problému opustit parkoviště nebo areál hlídaný parkovacími závorami.

 3. V případě potřeby lze nasbíraná data porovnat s databází vozidel dle SPZ

  Ve speciálních případech tak můžete pomoci například při hledání kradených automobilů.

U mnoha parkovišť a areálů je dnes přítomnost zařízení pro kontrolu SPZ standardem. Rádi byste parkovací závoru nebo parkovací systém doplnili právě o kontrolu SPZ? Neváhejte a vyplňte kontaktní formulář níže – obratem se vám ozveme.

Naše realizace

Zajímá vás, kde jsme již systém pro rozpoznávání registračních značek instalovali? Prohlédněte si galerii našich realizací kontroly SPZ.

Potřebuji ke kontrole SPZ i parkovací závory nebo kompletní parkovací systém

Žádný problém: rádi pro vás navrhneme a zrealizujeme moderní přístupový systém vyhovující vašim požadavkům. Prohlédněte si náš sortiment parkovacích závor a zábran i parkovacích systémů nebo nám rovnou napište na e-mail asparking@asparking.cz či zavolejte na číslo +420 515 536 385. Budeme se těšit na spolupráci.

Proč systém rozpoznování značek vozidel od AS Parking? 

 1. Máme dlouholeté zkušenosti, a proto používáme pouze osvědčené systémy a materiály.
 2. Možnost volby funkce dle vlastních požadavků.
 3. Zajišťujeme instalaci i servis. Vše budete mít bez starostí.
 4. Máme osobní přístup. K zákazníkům přistupujeme vždy individuálně.

Hledáte pakrovací systémy pro celkové zabezpečení? V naší nabídce najdete také vjezdové a výjezdové terminály, parkovací pokladny nebo parkovací závory

Vybrané reference

Poptávka / Zpráva