Logo AS Parking - Parkovací systémy, vstupenkové systémy

Poptávka / Zpráva

Rozpoznávání registračních značek

Kamerové systémy umožňují rozpoznání registračních značek vozidel při vjezdu i výjezdu vozidel. Díky těmto systému zvýšíte ochranu a kontrolu celého areálu. Oceníte je na veřejných a soukromých místech jako jsou obchodní domy, hotely, veřejné parkovací plochy, nemocnice nebo soukromé parkovací plochy u firem. Pomocí systému můžete zaznamenávat projízdějící vozidla za různých světelných podmínek a můžete si nastavit funkce dle libovolných požadavků. 

ANPR rozpoznávač registračních značek
ANPR rozpoznávač registračních značek

ANPR rozpoznávač registračních značek

ANPR rozpoznávač registračních značek slouží k maximální automatizaci parkovacího systému. Kamera na čtení SPZ si na vjezdu načte poznávací značku automobilu a propojí ji s parkovacím lístkem. Při výjezdu pak kamera překontroluje zaplacený poplatek a automaticky, bez nutnosti přiložení lístku, otevře závoru. Díky systému na rozpoznávání SPZ tak můžete zvýšit nejen komfort návštěvníků parkoviště, ale také frekvenci a kapacitu průjezdů.

Nezávazná poptávka či dotaz na ANPR rozpoznávač registračních značek

Často se nás ptáte

 

Na co mít v parkovacím systému rozpoznávač registračních značek?

Zařízení na rozpoznávání SPZ jsou v každém případě velmi dobrým pomocníkem pro parkoviště se samoobslužným parkovacím systémem hned z několika důvodů:

 • zaručují maximální bezpečnost a kontrolu parkoviště (jelikož zařízení váže parkovné ke konkrétní registrační značce, omezuje podvody např. s opakovanými výjezdy bez placení);
 • zajišťují pohodlnější a plynulejší pohyb po parkovišti pro zákazníky (v případě odjezdu do vymezeného doby nemusí zákazník platit u pokladny, ale stačí mu přijet k výjezdu a zařízení samo načte a zkontroluje SPZ společně s parkovacím poplatkem);
 • v ojedinělých případě lze záznamy o registračních značkách využít ke zpětnému dohledávání a kontrole (typicky při krádežích vozidel).

Proč je výhodné kombinovat parkovací systém s rozpoznáváním registračních značek?

 1. Rozpoznávání registračních značek zaručuje dokonalou kontrolu a bezpečnost

  Ať už kontrolu SPZ využijete na soukromém pozemku nebo veřejném prostranství, budete mít dokonalou kontrolu nad projíždějícími vozy. Vedle kontroly SPZ dokáže náš rozpoznávač registračních značek pořizovat také fotografie a fungovat i za ztížených světelných podmínek. 

 2. Kontrola SPZ zajišťuje rychlejší a pohodlnější odbavení projíždějících vozidel

  Požadavky na rychlost jsou u přístupových systémů těmi nejčastějšími. Se systémem pro rozpoznávání SPZ už nehrozí žádné zdržování s parkovacími lístky. Řidič s uhrazeným parkovným může díky rozpoznávání registračních značek bez problému opustit parkoviště nebo areál hlídaný parkovacími závorami.

 3. V případě potřeby lze nasbíraná data porovnat s databází vozidel dle SPZ

  Ve speciálních případech tak můžete pomoci například při hledání kradených automobilů.

U mnoha parkovišť a areálů je dnes přítomnost zařízení pro kontrolu SPZ standardem. Rádi byste parkovací závoru nebo parkovací systém doplnili právě o kontrolu SPZ? Neváhejte a vyplňte kontaktní formulář níže – obratem se vám ozveme.

Naše realizace

Zajímá vás, kde jsme již systém pro rozpoznávání registračních značek instalovali? Prohlédněte si galerii našich realizací kontroly SPZ.

Potřebuji ke kontrole SPZ i parkovací závory nebo kompletní parkovací systém

Žádný problém: rádi pro vás navrhneme a zrealizujeme moderní přístupový systém vyhovující vašim požadavkům. Prohlédněte si náš sortiment parkovacích závor a zábran i parkovacích systémů nebo nám rovnou napište na e-mail asparking@asparking.cz či zavolejte na číslo +420 515 536 385. Budeme se těšit na spolupráci.

Proč systém rozpoznování značek vozidel od AS Parking? 

 1. Máme dlouholeté zkušenosti, a proto používáme pouze osvědčené systémy a materiály.
 2. Možnost volby funkce dle vlastních požadavků.
 3. Zajišťujeme instalaci i servis. Vše budete mít bez starostí.
 4. Máme osobní přístup. K zákazníkům přistupujeme vždy individuálně.

Hledáte pakrovací systémy pro celkové zabezpečení? V naší nabídce najdete také vjezdové a výjezdové terminály, parkovací pokladny nebo parkovací závory

Vybrané reference