Logo AS Parking - Parkovací systémy, vstupenkové systémy

Automatické a obslužné parkovací pokladny

Automatické pokladny vám pomohou s výběrem poplatků za parkování a správou plateb. Oceníte je zejména v parkovacích domech, na parkovištích u nemocnic a u dalších veřejných parkovacích ploch. Automatické pokladny jsou rychlé a umožňují výběr hotovostních i bez hotovostních plateb. 

Automatická parkovací pokladna

Automatická parkovací pokladna
Automatická parkovací pokladna

Systém AS Park může být provozován jak s automatickými, tak s obsluhovanými pokladnami, případně kombinací obou. Pro oba způsoby je charakteristická především rychlost zpracování, která zejména v případě automatické pokladny převyšuje ostatní výrobky.

Automatická pokladna

 • Platba pomocí mincí, bankovek nebo bezhotovostně (bankovní karty, předplacené karty)
 • Nerezové provedení zajišťující dokonalý vzhled po celou dobu životnosti
 • Možnost plaby více měn
 • Ergonomické uspořádání a intuitivní obsluha
 • Plnobarevný monitor s vysokou svítivostí
 • Vrácení přeplatku formou mincí i bankovek
 • Bezkonkurenčně nejvyšší mimořádně krátká reakční doba a z toho plynoucí vysoká rychlost
 • K dispozici zúžený model
 • Komunikace v síti LAN
 • Velkokapacitní zásobníky na mince
 • Variantní designové provedení

 

 

Ke stažení k produktu Automatická parkovací pokladna

Další obrázky

Nezávazná poptávka či dotaz na Automatická parkovací pokladna

Obsluhovaná pokladna

Obsluhovaná pokladna
Obsluhovaná pokladna

Obsluhovaná pokladna je součástí parkovacího systému AS Park. Nabízí možnost klientské správy parkovacího systému, platbu parkovného, zadávání abonentních karet, výdej slevových karet, výdej jednorázových výjezdových karet. K provozu obsluhované pokladny v systému AS Park je potřebná 1 licence SWPark.

 

Ke stažení k produktu Obsluhovaná pokladna

Nezávazná poptávka či dotaz na Obsluhovaná pokladna

Často se nás ptáte

 

Co je to automatický parkovací systém od AS Parking?

Samoobslužný parkovací systém je soustava několika automatických a parkovacích zařízení – zpravidla dvou závor, dvou terminálů a pokladny – zpravidla umisťovaných na parkoviště, jejichž účelem a cílem je automatická a člověkem neřízená kontrola parkoviště nebo jiného střeženého objektu.

Parkovací systém je plně autonomní jednotkou, která obslouží zákazníky v průběhu návštěvy parkoviště od začátku až do samotného konce. Závora se po vyjmutí lístku otevře a umožní průjezd. Parkovné uhradí zákazník u parkovací pokladny buď hotovostí nebo platební kartou. Po vložení lístku u výjezdové terminálu se závora automaticky otevře a umožní odjezd z parkoviště.

Mezi jeho hlavní výhody patří rychlost a pohodlí při odbavování lidíjednoduchost placení a téměř nulová potřeba dalších lidí, kteří by se o chod parkoviště museli starat (mimo občasný servis a údržbu), typicky třeba člověka sedícího na vrátnici.

 

Z čeho se parkovací systém skládá?

Nejběžnější automatický parkovací systém se skládá z dvou automatických závor (na vjezd a výjezd), dvou terminálů (na vjezd a výjezd) a automatické pokladny.

Vedle těchto základních komponentů instalujeme klientům velmi často také:

 

Kde se nejčastěji využívají parkovací systémy?

Prakticky všude v objektech a areálech, kde je potřeba kontrolovat vjezd, přítomnost a výjezd vozidel, přičemž provozování vrátnice bylo neefektivním, nákladným a nevhodným řešením. Nejčastěji se s parkovacími systémy setkáte:

 • na parkovištích rozlehlých nákupních center a obchodních domů;
 • na soukromých i veřejných parkovištích poblíž městských center;
 • parkovacích domech;
 • sportovních stadionů či kulturních center;
 • nemocnic a dalších zdravotnických zařízení;
 • poblíž hotelů a ubytoven.
 

Jaká je cena automatického parkovacího systému?

Cena automatického parkovacího systému se odvíjí od navolené konfigurace a je vždy ušita na míru konkrétnímu klientovi a jeho požadavkům.

Základní a jednoduchý parkovací systém, jehož součástí budou dvě standardní závory, vjezdový a výjezdový terminál a obsluhovaná pokladna, vždy bude výrazně levnější. Cena komplexnějšího parkovacího systému doplněného o další vjezdovou závoru, dvě automatické pokladny, zařízení na čtení SPZ a případně také navigační systém na parkoviště se bude pohybovat mnohem výš.

 

Co je dobré si promyslet před instalací parkovacího systému?

 1. Mám možnost umístit dvě samostatné závory pro vjezd a výjezd, nebo nemám dostatek prostoru a tudíž je nutné využít jednu automatickou závoru s obousměrným provozem?
 2. Bude parkoviště sloužit pouze jednorázově platícím (veřejná parkoviště se zpoplatněným parkováním), abonentům (parkoviště pro předplatitele parkovacích míst obytných domů), nebo kombinaci obojího (typicky parkovací domy s parkováním pro veřejnost a možností předplacení pro firmy)?
 3. Chcete zpoplatnit parkoviště jednorázově za vjezd, nebo na základě doby strávené na parkovišti?
 4. Jestliže máte v plánu parkovné zpoplatnit jednorázovou platbou, bude zákazník platit při vjezdu nebo při výjezdu?
 5. Přáli byste si řešit platbu parkovného jen v hotovosti (mincemi a bankovkami), nebo nabídnete i bezhotovostní způsob platby za parkování (pomocí bankovní karty nebo aplikací v telefonu)?
 6. Stavební úpravy na parkovišti mají být pouze dočasné, nebo trvalého charakteru? Parkovací systém a jeho jednotlivé komponenty umíme umístit na jednoduše přemístitelné ocelové ostrůvky, ale dokážeme zajistit i běžné stavební práce pro dlouhodobé využití na jednom místě.
 

Potřebuji na své parkoviště jednu, nebo dvě závory?

Záleží vždy na konkrétním parkovišti a na vašich požadavcích. Při návrhu automatického parkovacího systému a počtu závor je třeba přihlédnout k dispozicím parkoviště, k jeho rozměrům, možnostem (např. kam je možné umístit vjezd a výjezd), ale také ke způsobu placení, četnosti provozu či absolutní vytíženosti.

Rádi vám navrhneme individuální řešení přímo pro vaše parkoviště, kde všechny tyto faktory zohledníme. Doporučíme vám funkční kombinaci závor včetně vjezdového, resp. výjezdového terminálu a podle požadovaného způsobu placení také typ platebního automatu nebo plně automatickou pokladnu.

 

Na co mít v parkovacím systému rozpoznávač registračních značek?

Zařízení na rozpoznávání SPZ jsou v každém případě velmi dobrým pomocníkem pro parkoviště se samoobslužným parkovacím systémem hned z několika důvodů:

 • zaručují maximální bezpečnost a kontrolu parkoviště (jelikož zařízení váže parkovné ke konkrétní registrační značce, omezuje podvody např. s opakovanými výjezdy bez placení);
 • zajišťují pohodlnější a plynulejší pohyb po parkovišti pro zákazníky (v případě odjezdu do vymezeného doby nemusí zákazník platit u pokladny, ale stačí mu přijet k výjezdu a zařízení samo načte a zkontroluje SPZ společně s parkovacím poplatkem);
 • v ojedinělých případě lze záznamy o registračních značkách využít ke zpětnému dohledávání a kontrole (typicky při krádežích vozidel).

Proč automatické a obsluhové pokladny od AS Parking?

 1. Pokladny jsou vyrobeny z kvalitního a odolné materiálu.
 2. Umožňují platbu bezhotovostně i pomocí platební karty.
 3. Používáme osvědčené a funkční softwary.
 4. Máme dlouholeté zkušenosti v oblasti zabezpečení a dodáváme systémy v České republice i do zahraničí.
 5. K zákazníkům přistupujeme vždy individuálně.

V naší nabídce najdete také vjezdové a výjezdové terminályvýsuvné sloupy nebo bezpečnostní bariéry.

Vybrané reference

Poptávka / Zpráva