Logo AS Parking - Parkovací systémy, vstupenkové systémy

Poptávka / Zpráva

Turnikety a speedgate

V této kategorii najdete rozsáhlou nabídku turniketů a tzv. speedgate. Turnikety a speedgate slouží k zabezpečení vstupu osob do objektů. Usnadňují kontrolu pohybu osob po areálu a zamezení vstupu do zakázaných míst. Naše turnikety využijete v různých odvětví od sportovních stadionů, administrativních budov, zábavních parků a ZOO, veřejných toalet až po letištní či dopravní stanice. Uplatnit turnikety ke kontrolovanému pohybu osob mohou také zaměstnavatelé pro budovy jako jsou sklady, haly či kanceláře. V tomto případě mohou sloužit ke snadné kontrole docházky. V naší nabídce turniketů a speedgate si vybere opravdu každý. Umíme připravit řešení na míru a doplnit ho o řadu příslušenství a moderních technologií typu měření teploty, rozpoznávání obličeje apod.

Často se nás ptáte

 

Co je to vstupní turniket?

Vstupní turnikety jsou zařízení, která mají základ v elektronicky či mechanicky řízených vstupních brankách a která umožňují jednak vstup do budovy či areálu, jednak kontrolu přístupu do nich.

 

Jaké typy vstupních turniketů jsou v nabídce AS Parking?

Typů turniketů je hned několik, přičemž každý se hodí pro jiné použití:

 • Tripodové turnikety na vstup představují standardní, finančně výhodné a spolehlivé řešení pro naprostou většinu případů.
 • Speedgate turnikety vynikají maximální kapacitou odbavených osob a reprezentativním designem.
 • Plnorozměrné turnikety zajistí maximální bezpečnost do obzvlášť střežených objektů.
 • Vstupní branky jsou speciálním typem vstupních turniketů, kterých se využívá na širší vstupy pro lidi pohybující se na vozíku či pro kočárky.
 

Kde se nejčastěji využívají vstupní turnikety?

Vstupní turnikety typicky najdete na místech, kam mohou vstupovat pouze lidé s platným lístkem či vstupenkou, jako jsou:

 • sportoviště,
 • koupaliště,
 • zoologické zahrady,
 • hrady zámky,
 • galerie nebo
 • muzea.

Dále také tam, kde je přístup omezován pouze pro určitou skupinu lidí, běžně tedy například v kancelářských budovách nebo firemních sídlech.

 

Jaká je cena turniketů?

Cena vstupních turniketů se tvoří vždy na míru přesně podle klientových požadavků a našeho návrhu řešení. Bohužel nelze zcela přesně vyčíslit cenu turniketů, jelikož je vždy založena na vícero faktorech – typ vstupního turniketu, zda se jedná o obousměrné či jednosměrné použití, vytíženost a vyžadované nároky, využité komponenty (LED panely), barevné provedení a další požadované vlastnosti.

Všechny tyto faktory se konzultují s klientem poté, co si vyžádá nacenění. Námi navržené řešení předkládáme společně s výslednou cenou a odůvodněním, proč byly použité určité technologie a jiné nikoliv.

 

Kdy si jako vstupní turniket zvolit tripod?

Tripodové turnikety patří mezi nejběžnější a zároveň základní typ turniketů. Jsou jedním z nejefektivnějších řešení přístupu do objektu při zvážení ceny a výkonu – jsou jednoduché na používání, jsou bytelné a odolné, díky svému celonerezovému vzhledu dobře vypadají a cenově vycházejí lépe než speedgate turnikety. Narazíte na ně téměř kdekoliv od toalet na čerpacích stanicích přes koupaliště až po významné galerie.

 

Kdy si jako vstupní turniket zvolit speedgate?

Speedgate turnikety nabízejí exkluzivnější design se skleněnými dveřmi a především rychlejší a pohodlnější odbavování osob. Nejčastěji jsou proto v kancelářských budovách, kde v početnějších soupravách tvoří jednotný přístupový systém, který je vysoce funkční a zároveň skvěle zapadá do okolních prostorů.

 

Mám úzkou chodbu – je možné do ní umístit turniket i vstupní branku pro lidi pohybující se na vozíku nebo pro kočárky?

Velmi zkráceně – ano. Výhodou turniketů a přístupových systémů od AS Parking je možnost kombinovat různé typy turniketů a vstupních branek bez jakýchkoliv problémů. Proto s ohledem na naše možnosti a zkušenosti vždy navrhujeme a nakonfigurujeme takové technické řešení, které bude funkční a bude správně sloužit jak pro lidi pohybující se na invalidním vozíku, tak i pro rodiny s kočárky nebo osoby s jízdními koly. V některých případech je také možné vypomoct si nerezovým zábradlím, které vhodně rozdělí prostor a umožní průchod úplně všem.

Jsme specialistou na automatizované i standardní turnikety a zařízení pro kontrolu přístupu osob. Dodáváme vlastní výrobky vysoké technické a estetické úrovně zajišťující nejvyšší stupeň zabezpečení na straně jedné, a maximální ochranu uživatele při průchodu zařízeními na straně druhé. Všechny turnikety a speedgate se vyznačují moderním a technologicky pokročilým řešením, kvalitním dílenským zpracováním a jsou připraveny pro integraci do jakýchkoliv dalších systémů třetích stran.

Co je turniket?

Turniket je typ vstupní brány nebo branky, který umožňuje např. průchod v jednom směru a zároveň brání průchodu ve směru opačném. Obvykle turniket slouží ke kontrole přístupu do budovy, místnosti nebo jiného uzavřeného prostoru. Turnikety se také mohou používat ke sledování počtu osob v objektu.

U vstupního turniketu osoba vloží minci, přiloží kartu, vstupenku nebo čip, který umožní, aby mohla turniketem projít. U některých modelů turniketů na vstup je možné dokonce integrovat čtečku obličejů. Nejběžnějším typem turniketu je ten s otočným ramenem (tzv. tripod turniket), který po otočení na jednu stranu umožňuje průchod vždy pouze jedné osobě a zároveň blokuje průchod dalších osob.

Termín turniket se používá od roku 1916, kdy jej zákazníci poprvé mohli použít v americkém obchodním domě.

Kde se dají vstupní turnikety využít?

Turnikety se používají na veřejných místech, ve sportovních areálech, stanicích hromadné dopravy, letištích apod. Mnohé podniky a firmy je taktéž používají pro kontrolu vstupu. S turnikety se také často setkáme na akcích, kde je ke vstupu zapotřebí vstupenka. Někde se turnikety používají taktéž z bezpečnostních důvodů. Na vstupní turniket můžete narazit třeba i v bance nebo věznici, školách a univerzitách, v obchodech, zoologických zahradách, parcích, stadionech atd.

Výhody používání turniketů

Turnikety představují účinnou metodu kontrolu vstupu do budovy, zařízení nebo jiných prostor a odchodu z nich. V případě potřeby lze vstupní turniket z opačné stran použít jako nouzový východ. Vstupní turniket je velmi bezpečný a eliminuje možnost vzniku jakýchkoliv problémů i tam, kde je do prostoru třeba pustit velké množství osob. Pro velmi vytížená místa jsou vhodné rychlé turnikety na vstup (tzv. speedgate turnikety), které dokáží odbavit větší množství osob za minutu.

Typy turniketů v nabídce AS Parking

Vyrábíme širokou škálu turniketů. Oblíbené a nejčastěji využívané jsou tripody, které nabízíme v různých variantách a designech. Speedgate turnikety jsou ideálním zabezpečením pro prostory s nutností rychlého pohybu osob. Na místa s požadavkem vysokého zabezpečení jsou ideální plnorozměrné turnikety. Najdete u nás také větší turniketové branky, které slouží převážně k zabezpečení vstupu kočárků, kol či handicapovaných osob.

Turnikety umíme osadit řadou doplňkových technologií, včetně počítadla transitu osob, přístupových práv pro určité hodiny u vybraných zaměstnanců apod. Poradíme vám s instalací a turniketů a hlavně vám poskytneme servis plánování, aby budoucí turniket od nás splňoval zcela vaše požadavky.

Jak si zvolit vhodný typ vstupního turniketu

Největší rozdíl v jednotlivých typech vstupních turniketů (kromě ceny) je počet osob, které dokáží odbavit za časovou jednotku:

 • Tripod turniket: Nejzákladnější typ vstupního turniketu, vhodný pro vnitřní i venkovní použití. Dokáže odbavit až 40 osob za minutu.
 • Plnorozměrné turnikety: Pro dokonalé zabezpečení různých typů prostor (banky, úřady, ale i venkovní areály). Masivní konstrukce odbaví až 30 osob za minutu.
 • Speedgate turnikety: Opravdu rychlé vstupní turnikety pro odbavení až 60 osob za minutu.
 • Branky a rotační turnikety: Vhodné pro odbavení až 30 osob za minutu včetně jízdních kol, kočárků nebo invalidních vozíků. Obvykle doplňují základní typ turniketu.

S výběrem vhodného turniketu na vstup právě do vašeho objektu nebo prostoru vám rádi poradíme. Kontaktujte nás ještě dnes.

Speedgate a vstupní turnikety – cena

Cena vstupních turniketů a jejich realizací, např. ve spojení s přístupovým systémem, je závislá na několika faktorech. Především vždy záleží na klientovi, který si konkrétní konfiguraci volí sám – vybírá si druh turniketu, jeho vzhled, velikost, počet zařízení, zvažuje zatížení. Na základě jeho požadavků (případně na naše doporučení) pak vytváříme aktuální cenu turniketu přímo na míru. Z tohoto důvodu nelze vytvořit jednotný ceník platný pro jakéhokoliv zákazníka.

Cena turniketu se odvíjí od jeho typu

Nejpoužívanější a zároveň cenově nejdostupnější vstupní turnikety jsou klasické tripodové turnikety. Ve vnitřních prostorách sice nevypadají tak elegantně jako ostatní zařízení od AS Parking, ale nabízejí perfektní funkčnost a jednoduchost používání. Poměr ceny a výkonu je zde zaručeně nejlepší.

Cena turniketů speedgate bývá zpravidla o něco vyšší, protože umožňují rychlejší a plynulejší odbavování osob. Zároveň se designově skvěle hodí do jakéhokoliv prostředí a reprezentativně do něj zapadají. Speedgate turnikety jsou ideální volbou do kancelářských budov nebo hotelů.

Plnorozměrné turniketové dveře vycházejí cenově nejdráž. Avšak vyšší cena vstupního turniketu zajišťuje maximální zabezpečení a nejlepší způsob kontroly a evidence osob. Jestliže máte takové požadavky, zvolte tento turniket bez ohledu na cenu.

Dražší turnikety jsou lépe připraveny na větší zátěž

Každou zakázku je potřeba zvážit z hlediska zatížení. Klient obvykle odhadem ví, kolik osob mu zhruba do objektu chodí. My v AS Parking zase máme zkušenosti s přístupovými systémy a rádi doporučíme nejvhodnější turnikety a díly tak, aby vše fungovalo správně, bez problémů a cena turniketu zůstala stále příznivá.

Méně frekventovaným přístupovým systémům a turniketům bohatě postačí základní konfigurace bez dalších součástek. Typicky se to týká např. turniketů s mincovníkem u vchodu na toalety nebo u vstupních turniketů do bytovky. Cena turniketů je díky tomu přívětivá a klientovi tento typ turniketů zcela vyhoví ve všech jeho požadavcích – jak ve zvýšené kontrole přístupu, tak i v přiměřené ceně.

Naopak u velmi vytížených vstupů, které se nachází např. u větších kancelářských budov nebo areálů pro volnočasové aktivity (koupaliště, galerie, muzea) jsou potřeba vylepšené a efektivnější komponenty (což se logicky odráží na ceně turniketu). Tyto turnikety lze zpravidla charakterizovat těmito vlastnostmi:

 • četnost průchodů je několikanásobně větší;
 • kvůli tomu se turnikety mohou více zahřívat a proto je třeba je opatřit vhodně dimenzovanými komponenty;
 • turnikety s vyšším zatížením potřebují odolnější díly, které vydrží i nepřetržitý a velmi frekventovaný provoz;
 • na venkovní instalace jsou vhodnější spíše dražší nerezové konstrukce než levnější lakované;
 • s vyšším používáním se pojí i nutnost častějších kontrol a servisů.

Cena vstupních turniketů se tedy mění s ohledem na využité komponenty a zvyšuje se s kvalitou, možnostmi a schopnostmi. Avšak vždy záleží na klientovi a na tom, jak si turniket nakonfiguruje.

Uvažujete nad turniketem do svého objektu?

Zaujaly vás naše turnikety na vstup? Chcete zjistit, jaká by byla cena turniketu vyhovujícího vašim požadavkům? Sdělte nám své představy buď pomocí formuláře, e-mailu asparking@asparking.cz anebo zavolejte na telefonní číslo +420 515 536 385. Rádi vám pomůžeme, vytvoříme vám nabídku přímo na míru a uděláme první krok k vyřešení přístupového systému do vašeho objektu.

4 důvody, proč vstupní turnikety a speedgate od nás?

 1. Rychlost instalace vstupních turniketů a speedgate: zakázky realizujeme v co nejkratším termínu. Toho se snažíme mimo jiné docílit dostatečnými skladovými zásobami nejpoužívanějších komponentů a také vlastní kapacitou výroby.
 2. Cenová výhodnost: s ohledem na naši odbornost, kvalitu výroby a precizní provedení si troufáme tvrdit, že naše ceny vstupních turniketů jsou oproti konkurenci výhodnější.
 3. Odbornost a poradenství: slepě vám neprodáme cokoliv, naopak se snažíme vysondovat veškeré vaše záměry spojené s řízením vstupu. Dle toho vám vždy nezávisle poradíme nejvhodnější řešení pro speedgate a turnikety s poměrem cena/výkon.
 4. Zkušenost: již od 80. let minulého století pečujeme o bezstarostnost našich klientů. Aplikujeme stále nové technologie, jež následně zapracováváme do našich výrobků, které klientům pomáhají zjednodušit a zefektivnit ochranu a přístup do vnitřních prostorů.

Pokud se chcete osobně poradit ohledně výběru nejvhodnějších turniketů a speedgate technologií, prohlédnout si novinky a vyzkoušet konkrétní turnikety, navštivte nás v naší centrále. Rádi se vám budeme věnovat.

Nejste si jisti, jaký turniket je vhodný pro váš objekt? Neváhejte nás kontaktovat. Nebo se za námi stavte na pobočku v Modřicích. Rádi vám poradíme s výběrem turniketů a ukážeme funkčnost našich předváděcích modelů.

Vybrané reference